Microsoft spodbuja uporabo legalne programske opreme

04/05/2007

55 % podjetij je že uporabljalo ponarejeno ali piratsko programsko opremo, ugotavlja podjetje Yankee Group, ki je raziskavo izvedlo v okviru Microsoftove pobude Genuine Software Iniciative.

15 % teh podjetij se zaveda resnosti tovrstne kršitve, 40 % podjetij pa to razume kot manjšo kršitev. 11 % podjetij ni bilo prepričanih, ali so pri poslovanju uporabljali legalno ali nelegalno programsko opremo. Z uporabo ponarejene programske opreme se poveča možnost izgube podatkov in čas nedelovanja sistemov, težje pa je izvajati tehnične storitve in sistemsko podporo. 71 % generatorjev ključev, ki so dostopni preko spleta, po Microsoftovih podatkih vsebuje viruse. V bolj razvitih državah je stopnja uporabe piratske programske opreme nižja, tako je v Severni Ameriki 22 %, v Zahodni Evropi pa 35 %. Stopnja je precej višja v regiji Srednje in Vzhodne Evrope (69 %) ter Latinske Amerike (68 %).

Nedavna raziskava, ki jo je izvedel IDC, je prikazala številna varnostna tveganja, ki spremljajo uporabo piratske programske opreme. 25 % spletnih strani, ki so ponujale piratsko ali ponarejeno programsko opremo in generatorje ključev, je nameščalo škodljivo programsko opremo. 11 % generatorjev ključev, prenesenih s spleta, in 59 % prenesenih z omrežij za izmenjavo datotek, je vsebovalo škodljivo programsko opremo.

Slovenski Microsoft je pripravil kampanjo »Ne pustite se preslepiti ponaredkom«, s katero prek spletnega mesta, plakatov, oglasov, spletnih pasic in nagradne igre uporabnike ozavešča o nevarnostih uporabe nelegalne programske opreme.

Vir: Microsoft, 23.3.2007

Članek je prebralo 49959 obiskovalcev

Komentarji